Quantcast
Channel: Josifas Stalinas – Voruta
Viewing all articles
Browse latest Browse all 27

Reakcija į žalos atlyginimo klausimą: Lietuva turėtų grąžinti Vilniaus kraštą

$
0
0

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Lietuva 1939 m. kartu su Hitlerio ir Stalino režimais dalyvavo Lenkijos valstybės padalijime ir jeigu nori okupacijos žalos atlyginimo iš Rusijos – turėtų grąžinti lenkams Vilnių, tvirtina rusų laikraštis „Moskovskije novosti“. Parlamentaras, istorikas Arvydas Anušauskas teigia, kad tai absurdiškas, bet ne netikėtas išpuolis.

Savo pareiškimais apie agresiją prieš Lenkiją ir Vilniaus krašto grąžinimą „Moskovskije novosti“ reaguoja į Lietuvos mėginimus iš Rusijos išsireikalauti okupacijos žalos atlyginimą.

„Iš SSRS sudėties Lietuva išėjo savo teritoriją padidinusi trečdaliu. Taigi kas kam skolingas?“ – klausia „Moskovskije novosti“.

Trečdalis Lietuvos teritorijos – tai Vilniaus kraštas, kurį nuo Lietuvos 1920 m. atplėšė Lenkija. Laikraščio teigimu, Lietuva šią teritoriją 1939 m. atsiėmė bendrai su sovietais ir naciais dalyvaudama agresijoje prieš Lenkijos valstybę.

„Dar 1939 m. spalį nepriklausoma Lietuva su malonumu priėmė Vilnių ir Vilniaus kraštą, pagal Molotovo-Ribentropo paktą tekusį Sovietų Sąjungai, kaip dovaną iš TSRS. Ir, kaip kompensaciją, sutiko savo teritorijoje dislokuoti 20 tūkst. (Raudonosios armijos – DELFI) karių kontingentą“, – rašo „Moskovskije novosti“.

Anot laikraščio, sutikdama su tokiu pasiūlymu (kuris galiausiai privedė prie Lietuvos okupacijos), mūsų valstybė tapo „trečia šalimi (šalia Hitlerio Vokietijos ir Stalino TSRS), dalyvavusia Lenkijos padalijime“. Sykiu laikraštis primena, kad Lenkija Vilniaus kraštą ilgai prisiminė ir Lietuvos nepriklausomybę pripažino tik po keleto metų, „sukandusi dantis“.

„Lietuvos, kuri jau 1989 m. pasmerkė Molotovo-Ribbentropo paktą, teisingumo jausmas nesiekia tiek toli, kad grąžinti šią teritoriją Lenkijai“, – tvirtina laikraštis.

A. Anušauskas: tokią retoriką jau girdėjome

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, istorikas A. Anušauskas DELFI teigė ne pirmą kartą girdintis iš Rusijos tokius pareiškimus.

„Senas štampas, 1990 m. lygiai tą patį komentuodavo“, – prisiminė pašnekovas.

Anot jo, rusų laikraštis „pamiršo“ vieną paprastą faktą – tai, jog Lietuva svetimos teritorijos neužgrobė.

„Skirtingai nei Sovietų Sąjunga ir Vokietija, Lietuva nesidalijo svetimos teritorijos. Jie ignoruoja visą Vilniaus okupacijos nepripažinimo (Lenkija iki šiol vengia diskusijų apie Vilniaus užgrobimą – DELFI) problematiką“, – sakė A. Anušauskas.

Politiko teigimu, ši publikacija – tiesiog eilinis mėginimas dezinformuoti visuomenę. „Čia demagogija. Čia tas pats, kas su kokiu nors neraštingu žmogumi diskutuoti. Pas juos šitas argumentas visą laiką buvo. Jie ir 1990 m. ignoruodavo istorinius faktus, ir dabar. Tai tik rodo, kad tas Rusijos politinis elitas, kuriam patinka tokia demagogija, būtent ateina iš tų laikų“, – reziumavo A. Anušauskas.

A. Didžgalvio nuotr.

www.delfi.lt

The post Reakcija į žalos atlyginimo klausimą: Lietuva turėtų grąžinti Vilniaus kraštą appeared first on Voruta.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 27

Latest Images

Trending Articles